Jak zmotywować się do ćwiczeń?

jak zmotywować się do ćwiczeń

Hej, hej!

W dzisiejszych czasach, gdy większość czasu spędzamy przed ekranami urządzeń elektronicznych, trudno jest znaleźć motywację do regularnego ćwiczenia. Jednak zdrowie i dobre samopoczucie powinny być dla nas priorytetem, dlatego warto postawić sobie cel i wdrożyć kilka skutecznych sposobów, które pomogą nam zmotywować się do regularnej aktywności fizycznej. Poniżej znajdziesz 5 skutecznych i sprawdzonych na mojej własnej skórze sposobów, które pomogą Ci w osiągnięciu sukcesu! Zaczynamy?

Jak się zmotywować do ćwiczeń?

5 skutecznych sposobów!

Stwórz realistyczny plan treningowy
Przygotuj plan treningowy, który będzie dopasowany do Twoich potrzeb i możliwości. Wyznacz sobie cele, które chcesz osiągnąć i stawiaj małe kroki, które pozwolą Ci je realizować. Pamiętaj, że plan treningowy powinien być realistyczny i dostosowany do Twojego stylu życia. Nierealne plany jedynie demotywują i podkopują naszą pewność siebie. Wystrzegaj się ich, wiem co mówię! 😉

Wyznacz sobie nagrody za osiągnięte cele
Wyznacz sobie nagrody za każdy cel, który uda Ci się osiągnąć. Mogą to być drobne prezenty, wyjście na ulubione lody czy obejrzenie ulubionego filmu. Cokolwiek, co sprawi Ci przyjemność i będzie dla Ciebie nagrodą. Dzięki temu będziesz miał dodatkową motywację do ćwiczeń i będziesz chętniej dążył do wyznaczonych celów.

Ćwicz w towarzystwie
Ćwiczenie w grupie czy w towarzystwie kogoś bliskiego, jest znacznie przyjemniejsze i bardziej motywujące. Możesz zainspirować się działaniami innych osób, a także skorzystać z pomocy i wsparcia w trudniejszych momentach. Możecie motywować się nawzajem. W takim przypadku rezygnując z treningu nie zawodzisz jedynie siebie, ale też innych, a to często bywa wystarczającą motywacją.

Ustal stały czas na trening
Ustal stały czas na trening i traktuj go jak swoją priorytetową czynność w ciągu dnia. Może to być 30 minut rano przed pracą, po pracy lub wieczorem. Dzięki temu będziesz miał stały punkt w planie dnia, a to sprawia, że znacznie łatwiej będzie się zorganizować, bo nie będzie miejsca na wymówkę, że nie znalazłeś czasu!

Znajdź odpowiednią formę aktywności fizycznej dla siebie
Nie każdy lubi biegać czy ćwiczyć na siłowni. Znajdź dla siebie odpowiednią formę aktywności fizycznej, która będzie Cię cieszyć i sprawiać przyjemność. Może to być joga, pływanie, taniec czy jazda na rowerze. Dzięki temu będziesz bardziej zmotywowany do treningu i nie będziesz musiał się zmuszać do aktywności, której nie lubisz, a nie ma nic gorszego niż obranie takiej drogi. Ja metodą prób i błędów doszłam już do tego, jaka aktywność mi odpowiada, a jaką odpuszczam sobie już po pierwszym podejściu.

Regularna aktywność fizyczna przynosi wiele korzyści dla naszego zdrowia i samopoczucia i każdy, kto tego spróbował dobrze wie, że to nie jest tylko czcze gadanie. Ja robiłam wiele podejść i wiele nie zakończyło się sukcesem, ale w końcu mi się udało i Tobie też się uda!

Podzielcie się swoimi radami jak zmotywować się do ćwiczeń, chętnie przeczytam i może podpatrzę coś dla siebie!

You Might Also Like

One Comment

  1. Natalka

    ŚWIETNA DAWKA MOTYWACJI, NIE TYLKO DO TRENINGU, ALE NA CO DZIEŃ TEŻ <3!!!

Leave a Reply