Jaki kolor paznokci pasuje do wszystkiego?

jaki kolor na krótkie paznokcie

Hej, hej, kolejny wpis w temacie beauty przed nami. Tym razem pochylimy się nad paznokciami, o które lubimy i co więcej – powinnyśmy dbać. Nie narzucę nikomu, że zadbane paznokcie, to paznokcie pomalowane, długie, jasne, czy ciemne. Zadbane paznokcie, to przede wszystkim schludne i czyste paznokcie, a resztę tej definicji każda może dopisać sobie sama, według własnych przekonań. Ja opowiem dziś Wam troszkę o moich!

Ja czuję, że mam zadbane paznokcie, kiedy są pomalowane. Nie musi to być żaden konkretny kolor, nie musi to być hybryda, czy cokolwiek – po prostu zadbane paznokcie, skórki wokół nich i kolor, który doda dłoniom kobiecości. Najchętniej wybieram kolory paznokci, które pasują do wszystkiego i są uniwersalne, czyli zazwyczaj są to jasne odcienie, ale w zależności od pory roku i nastroju, zdarzają się także i bardziej odważne kolory i wiecie co…? Niekoniecznie przejmuję się tym, czy pasują mi do reszty stroju, czy też nie 😀 Jeśli jednak Wy przejmujecie się tym bardziej i chcecie, aby Wasz kolor paznokci pasował do wszystkiego, to stawiajcie na jasne odcienie.

Jaki kolor na krótkie paznokcie?

Krótkie paznokcie nie są moim zdaniem niczym gorsze od długich. Z pewnością dużo łatwiej, wygodniej i higieniczniej się z nimi żyje, a to niewątpliwy plus. Ja zawsze mam naturalne paznokcie, także jakie zapuszczę, takie są 😀 Moja płytka paznokcia z natury jest dość długa, także nie mam problemu z tym, aby ładnie opiłować i nadać kształt niemal na maksa krótkim paznokciom. Po jakie kolory na krótkie paznokcie sięgam? Zazwyczaj są to beże i wszelkiego rodzaju brokatowe, perłowe, mieniące się odcienie, które dla takiej sroki jak ja sprawdzają się idealnie. To, co lubię w nich najbardziej, to łatwość malowania, świeży i kobiecy wygląd oraz odrost, który nie jest tak szybko i mocno widoczny. Jeśli jednak zdecyduję się na hybrydy, to sięgam także po ciemne odcienie, typu brąz, bordo… Wszystko zależy od nastroju, ale uważam, że zarówno jasne, jak i ciemne kolory doskonale pasują do krótkich paznokci. Może wydawać się, że ciemne kolory powinny być nakładane wyłącznie na długie paznokcie, jednak nic bardziej mylnego! Na krótkich także wyglądają świetnie.

Jaki kolor paznokci odmładza dłonie?

Jeśli chodzi o kolor, który odmłodzi dłonie, doda im świeżości, lekkości i delikatności, to według mnie wybór może być jeden – jasny! To, czy postawicie na beż, róż, czy inne pastelowe odcienie nie ma tu aż takiego znaczenia. Jasny kolor zawsze odmładza i tyczy się to także ubioru.

Jaki kolor paznokci jest elegancki?

A co w przypadku, kiedy chcemy nadać naszym dłoniom elegancji, na przykład na jakieś wielkie wyjście lub święta? Po jaki kolor sięgnąć? Mi elegancja kojarzy się albo z beżem albo z ciemnymi odcieniami, typu czerwień, bordo, granat, brąz… Możecie mi wierzyć, że takie kolory zawsze wyglądają elegancko. Dla kontrastu wyobraźcie sobie na przykład paznokcie w kolorze cukierkowego różu oraz pomalowane na czerwono. Chyba nikt nie ma wątpliwości, które są, a które nie są eleganckie 😀

Jak zadbać o paznokcie?

O paznokcie, jak i o skórki wokół nich, należy dbać, bo tylko wtedy prezentują się w pełni dobrze i schludnie. To, co można robić, aby jednocześnie zadbać o te dwie kwestie, to wcierać olejek, czy to przeznaczony specjalnie do tego celu, czy też każdy inny olejek, jaki akurat macie na stanie. Wpływa on nie tylko na polepszenie kondycji skórek i paznokci, ale także przyspiesza ich wzrost. Jeśli chodzi o różnego rodzaju odżywki, to osobiście niekoniecznie im ufam i wierzę w ich działanie. Wolę stawiać na olejki i odżywcze kremy i Wam też właśnie to doradzam!

You Might Also Like

2 Comments

  1. Rosomag

    Niezmiennie modne, klasyczna czerwień. 😍

  2. Andrzej

    Ten blog jest po prostu niesamowity – jego różnorodność, głębia treści i profesjonalne podejście do każdego tematu sprawiają, że nie tylko uczę się nowych rzeczy, ale także czuję się częścią społeczności, która stara się wspólnie rozwijać i dzielić się wiedzą oraz doświadczeniem, co jest dla mnie niezwykle inspirujące i motywujące!

Leave a Reply